czwartek, 30 czerwca 2011

Najskuteczniejsze narzędzie w MLM

najskuteczniejsze narzędzie mlm

Najlepszym narzędziem w mlm jest….?
...Twój mózg!
Zaskoczyło cię to? Zacznijmy od początku.
Niezależnie, jakie zdobędziesz doświadczenie, jaką wiedzę, jaki będziesz mieć dostęp do najbardziej wyrafinowanych narzędzi, nie zrobisz z nich praktycznego użytku, jeżeli nie zaprzęgniesz do działania swojego mózgu i nie zastanowisz się, po co Ci mlm.


Myśli mają moc sprawczą. Są paliwem naszej wewnętrznej motywacji. Złe myśli mogą być z kolei źródłem naszej demotywacji, zniechęcenia. Nie bez kozery, często mówi się, że jesteśmy tym co jemy i tacy, w jaki sposób o sobie myślimy. Czy jesteśmy, więc w stanie sprawnie funkcjonować, nie posiadając wizji celu, kierunku, w którym chcemy podążać?


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy."
Budda


Decyzje o przystąpieniu do mlm możesz podjąć spontanicznie, na podstawie impulsu. Tak dzieje się często na spotkaniach rekrutacyjnych, w momencie, kiedy roztaczane są przed Tobą wielkie wizje, inspirujące do naśladowania przykłady. Nie trudno jest wówczas podjąć decyzje o współpracy. Jeżeli jednak nie znajdziesz w sobie motywacji do systematycznego działania, do realizowania wyznaczanych sobie celów, często właśnie w tym momencie kończy się cały biznes. Na jak długo wystarczy Ci zachęty ze strony Twojego sponsora? Kilka dni. No właśnie.Sukces zaczyna się… w Twojej głowie.

Nie wierzę, że można być dobrym mlm-owcem, czy pracownikiem jakiejkolwiek innej branży, firmy, jeżeli nie widzimy celu i nie mamy własnej motywacji. Czy zastanawiasz się czasami, po co Ci mlm? Czemu ma Ci służyć? Co dzięki niemu chcesz osiągnąć? Co zrealizować?


"Okazja sprzyja tylko tym, którzy są na nią przygotowani."
Ludwik Pasteur


Branża mlm, nie jest łatwa. Powiem Ci, że jest nawet jedną z bardziej wymagających emocjonalnie. Dlatego spektakularny sukces osiągają nieliczni. Dlaczego? Bo tylko nieliczni zastanowili się, spisali sobie i potrafili konsekwentnie realizować swoje działania, mając przed oczami swoje cele.


"Wyobraźnia jest wszystkim, jest próbnym przeglądem tego, co się w życiu przyciągnie."
Albert Einstein


Tak więc, jeżeli poważnie myślisz o tym po co Ci mlm, weź kartkę, długopis i wynotuj wszystko co przychodzi Ci do głowy i co chcesz zrealizować dzięki udziałowi w branży mlm. Chczesz taniej korzystać z produktów - zapisz to. Chcesz mieć pieniądze na dom – zapisz to. Chcesz mieć środki na podróże – zanotuj to już teraz. Chcesz jeździć swoim wymarzonym samochodem – wytnij go sobie z czasopisma i wklej na tę listę. Chcesz poznać ludzi, mieć wpływ na nich, pomagać im – zanotuj to już teraz.

Dlaczego zachęcam Cie do spisania swoich myśli? Ponieważ, zapisując je, oddziałujesz na kilka zmysłów równocześnie i lepiej utrwalają się Twoje postanowienia. Nasz mózg w ten sposób działa. Sięgaj do tej listy, być może za jakiś czas dopiszesz swoje nowe cele.

Jedynie wizja celu pozwoli Ci przejść przez rafy, które się pojawią w mlm. Będzie to zniechęcenie, apatia, użalanie się nad sobą. Niestety część osób traktuje mlm jako natychmiastowe narzędzie do zarobienia fortuny. To nie jest możliwe. Jest to proces, który wymaga działania i konsekwencji.


"Cała potęga pochodzi z wewnątrz i dlatego też jest pod naszą kontrolą."
Robert Colier


Jeżeli podejmiesz decyzję o realizowaniu swoich celów poprzez mlm i będziesz to robić konsekwentnie, na początku pojawiają się skromne pieniądze, ale potem biznes nabiera rozmachu i skali, tak jak kula śnieżna, do której przylepia się coraz więcej śniegu. Do Twojego biznesu, dzieki Tobie i pozyskanym partnerom, bedą się przyłączami inni.
W marketingu sieciowym musimy się sporo nauczyć, odrzucić często swoje dotychczasowe przekonania i ograniczenia, nauczyć się budować innych. Ile czasu potrzebuje prawnik, czy lekarz, żeby rozpocząć swoją karierę zawodową? Aby zostać dobrą kosmetyczką, jak długo trzeba zdobywać wiedzę i praktykować? A w marketingu sieciowym? To będzie zależało od Ciebie, Twojej wewnętrznej motywacji i Twoich sponsorów…

Wykonaj proszę dla siebie i na swój własny użytek to ćwiczenie. Zrób to teraz.
 W następnym biuletynie więcej o innych narzędziach budowania sukcesu i struktur w mlm. O tym jak stosować wiedzę… 


Źródło
Zapisz się aby dostać więcej informacji


Zgadzam się z Polityką Prywatności

8 komentarze:

Norbi pisze...

No cóż można powiedzieć, chcieć znaczy móc. Jeżeli w głowie zrodzi się pomysł to już połowa sukcesu: myślisz, mówisz, masz...

Michał Kmieć pisze...

Fajny artykuł. Oczywiście , że mózg jest najważniejszy... aha, i fajne cytaty. Zauważyłem, ze bardzo dużo ludzi działających w ebiznesie cytuje Buddę lub innych ludzi tego pokroju.

Anonimowy pisze...

Bardzo dobry materiał ! Takich ludzi nam trza !Jak piszesz najważniejsze jest pielęgnowanie takich cech jak wytrwałość,cierpliwość,wiara w siebie itd.Tego życzę Tobie i all czytelnikom tego bloga.Pozdrawiam.Greg

Anonimowy pisze...

witam. bardzo dobry tekst. zgadzam sie w 100 procentach. pieniądze mamy w głowie, trzeba je tylko sobie wyobrazić , i podjąć działanie
pozdr,krzysztof

Anonimowy pisze...

Nic ujac,nic dodac,podswiadomosc to podstawa,wszystko to co mozemy sobie wyobrazic,jestesmy w stanie osiagnac przez dzialanie.Przechodzac przez kolejne fazy w mlm,widzialem i zaczynalem rozumiec jak to wszystko dzialai jakie zmiany zachodza w nas samych,zmienia sie podejscie do zycia ,rodziny,bliskim nam osòb i otoczenia itd...polecam ksiazki i film sekret jest tam ukryta cala prawda ,ale trzeba to zrozumiec i kazdy z osobna musi dojsc do tego na sfòj sposòb,najgorsze co mozna zrobic,to poddac sie,kiedy za rogiem ,czeka na nas "sukces" pozdrawiam serdecznie,krzysztof.

Anonimowy pisze...

Tak. Cel, konsekwencja i cierpliwość. Widać, że znasz temat. Chetnie przeczytam inne teksty. Iwona

Anonimowy pisze...

zgadzam się trzeba wyznaczać sobie cele i do nich dążyć i ponoć właśnie dobrym sposobem jest wypisanie swoich celów :) także wypisujmy!!! :)

Anonimowy pisze...

gdzie to kupic?
vobler1@o2.pl jak ktos wie prosze na email pisac do mnie

Prześlij komentarz