wtorek, 15 marca 2011

Nigdy nie będziesz bogaty...

Aby zaszczepić u siebie pewne nowe idee należy najpierw pozbyć się starych. Nie jest możliwe przecież nalać wody do szklanki, która jest już pełna, bo woda po prostu wyleje się. To znaczy, że aby nalać do szklanki czystej wody należy w pierwszej kolejności wylać z niej brudną. Tematem pozbywania się brudów teraz tutaj się zajmę.

Gdy obserwujemy małe dzieci możemy bardzo szybko coś dostrzec, a nawet jak przypomnimy sobie nasze dzieciństwo, to również zaobserwujemy ten sam przypadek. Zdecydowana większość dzieci ma cechy przywódcze. Dzieciaki z ogromną pasją bawią się udając bohaterów, wodzów, czy szefów i rywalizują o przywództwo. Dzieci również zazwyczaj bez najmniejszych oporów występują publicznie, uwielbiają zadawać dużo pytań i sięgają odważnie po to co chcą dostać. Bez wątpienia dotyczy to ogromnej większości dzieci, może nawet 95%.Gdy te osoby dorastają, przechodzą przez cały system edukacji i zdobywają nowe nawyki, to proporcje tego zjawiska są dokładnie odwrotne. Schematy myślowe, którymi się kierują w życiu, skutecznie ograniczają swoje szanse na sukces. To właśnie te nabyte schematy sprawią, ze nigdy nie będziesz bogaty.

Może słyszałeś lub co gorsza posługujesz się pewnymi stwierdzeniami takimi jak: „Pieniądze to nie wszystko”, „pieniądze szczęścia nie dają”, „lepiej być niż mieć”. To jest grupa na pozór bardzo ładnie i ideologicznie brzmiących stwierdzeń. Bardzo skutecznie trafiają one do młodych, pełnych ideałów ludzi. Te tezy nie są tylko zwodnicze, aby odwrócić czymś innym swoją uwagę, ale są są szkodliwe. Tym bardziej, że ludzie szastają tymi stwierdzeniami na prawo i lewo bez większego zastanowienia. Doprowadza to do sytuacji, w jakiej ludziom wydaje się, że pieniądze są czymś złym. Stłumione jest też jasne spojrzenie na większość problemów, gdzie źródłem większości problemów i jedynym powodem w ogóle istnienia tych problemów jest brak pieniędzy.

Takie czy inne stwierdzenie stało się wygodnym usprawiedliwieniem własnej bierności, które pozwala z czystym sumieniem zastygać w dotychczasowych przyzwyczajeniach. Jedyne co w takim przypadku pozostaje to prześcigać się w wymyślaniu coraz to bardziej oryginalnych odpowiedzi na prozaiczne pytanie „co słychać?” Padają wówczas odpowiedzi „stara bieda”, lub „stara bieda nową pcha” i tak dalej.

To właśnie takie przyzwyczajenia i nawyki stanowią przeszkodę na Twojej drodze do sukcesu. By uporać się ze swoimi przekonaniami potrzeba tytanicznej wręcz pracy nad samym sobą. Bo wszystko zaczyna się od sposobu w jaki myślimy.
Zapisz się aby dostać więcej informacji


Zgadzam się z Polityką Prywatności

0 komentarze:

Prześlij komentarz