piątek, 25 marca 2011

Bo czasy są złe

Takie mamy teraz te "złe czasy", czyż nie spotkałeś się z tym określeniem? Czy rzeczywiście żyjemy w takim okrutnym świecie i niefart sprawił, że nie trafiliśmy odpowiednio na czasy? Prawda jest taka, że czasy nie mają tu nic do rzeczy, to po prostu kolejny parawan, za którym można się schować, kolejna wygodna wymówka. Od każdego z nas zależy to jak wykorzysta swój czas, albo na biadoleniu o złych czasach, albo na działaniu.

Niedawno usłyszałem pewną interesującą historię, którą teraz tu Ci opowiem. Rzecz miała miejsce około 20-30 lat temu. Wojtek wówczas młody chłopak mieszkał razem z rodzicami w raczej przeciętnych warunkach, nigdy im się nie przelewało. Wojtek miał też wujka, który mieszkał w tej samej miejscowości. Dla odmiany wujkowi powodziło się bardzo dobrze. Ojciec oraz wujek Wojtka mieli ze sobą trochę wspólnego, razem wykonywali jedną pracę. Różnica polegała na tym, że wujek wykonywał jeszcze coś ponadto. Młody Wojtek widząc różnicę w standardzie życia pomiędzy nimi, a jego wujkiem, postanowił zapytać ojca dlaczego oni nie mają pieniędzy? Ojciec odpowiedział na to: „bo komuna jest”. Następnie młody chłopak wybrał się do wuja, by zapytać, jak to jest, ze Tobie tak się dobrze powodzi? Na to wujek odpowiedział: „bo komuna jest”.


Jak widzisz nie ma to znaczenia, w jakich czasach żyjesz, ponieważ nie ma czegoś takiego jak lepsze czy gorsze czasy. Czasy są dla każdego zawsze takie same i tylko od nas samych zależy jak się w nich odnajdziemy. Możesz się zasłaniać za wymówkami, mówiąc, że mamy teraz takie czasy, a nie inne, ale co Ci to da?

Nie czekaj na lepsze czasy, bo one nie przyjdą. Nie pomyśl, że jestem pesymistą, w żadnym przypadku tak nie jest, a to stwierdzenie też nie jest pesymistyczne, ale jak najbardziej jest optymistyczne. Oznacza to tylko jedno, nie ma co tracić czasu na wyczekiwanie tych lepszych czasów, bo marnujemy ten obecny. Wyczekiwanie odpowiedniej chwili, która jest właśnie teraz, by znaleźć sobie wytłumaczenie, dlaczego jeszcze nie znajdujemy się tam gdzie chcielibyśmy. Jak wpadniesz w taką pułapkę, to prawdopodobnie przepadniesz, bo bardzo trudno będzie Ci się z tego podnieść. Teraz jest najlepszy czas jaki może nam się przytrafić na zrobienie tego, co powinniśmy zrobić.

Można się oszukiwać, pytanie tylko po co? Dla tej satysfakcji, że poczuje się lepiej jeżeli stwierdzę, że zrobiłem wszystko co było tylko możliwe w tych obecnych „złych czasach”. Fakt poczujesz się wtedy lepiej, staniesz się sam dla siebie kimś lepszym, ale tak naprawdę ograniczasz wtedy swoje własne możliwości. Zamykasz się na to czego możesz dokonać, co możesz zrobić i to wszystko po to by pozornie poczuć się lepiej.

Wszystko ma początek w Twojej głowie, jeżeli ulegniesz złudzeniu „złych czasów”, prawdopodobnie też idealnie się dopasujesz do swojego wyobrażenia. Zmień swoje nastawienie, zacznij dostrzegać obecne czasy jako wielką szansę dla siebie. Bo tak też w istocie jest, jeżeli tylko otworzysz się na to, zaczniesz dostrzegać możliwości, jakie ten wspaniały czas teraz Ci niesie.

Przestań wyczekiwać na lepsze czasy, bo Twój czas jest tu i teraz. To jest idealny moment by zacząć robić coś, co doprowadzi Cię w miejsce, w jakim chcesz się znaleźć. Nawet gdy teraz czujesz się z samym sobą źle, myślisz, że nic nie wychodzi tak jak tego chcesz. Zrób sobie przerwę, złap oddech, pomyśl czego tak naprawdę chcesz? Co nie działa? Co należy zrobić by zaczęło dobrze funkcjonować? I zacznij to robić, nawet zaczynając od najmniejszych kroków, ale jeżeli każdy z nich będzie przybliżał Cię do celu, poczujesz w sobie moc by wykonać kolejne. Pamiętaj, ze tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i swój los. Ty nadajesz tempa temu co robisz dziś i co stanie się jutro. Jesteś w idealnym miejscu i idealnym czasie, więc co zrobisz? Wykorzystasz ten moment? Czy pozwolisz mu uciec czekając na lepsze czasy?  

"Co robisz dzisiaj, by stać się mistrzem?" - Drayton McLane Jr.
Zapisz się aby dostać więcej informacji


Zgadzam się z Polityką Prywatności

0 komentarze:

Prześlij komentarz