wtorek, 29 marca 2011

Zasilanie szczęścia

Ludzie dostarczają energii poprzez spożywanie pożywienia, poprzez oddychanie i sen. Ale co tak naprawdę robimy z tą energią? Energie można podzielić na 4 kategorie. Pierwszą będzie energia fizyczna, pochodzi ona głównie z pożywienia i powietrza. Kolejną kategorią jest energia emocjonalna, gdzie emocje pozytywne generują energię, zaś emocje negatywne tą energię zabierają. Jedną z głównych przyczyn porażki jest nagromadzenie negatywnych emocji. Następną szczeblem jest energia umysłu, w tym wypadku jest to nic innego jak optymizm, czy pesymizm. Jeżeli jesteśmy optymistami, produkujemy energię umysłową, która pomaga nam podjąć decyzję i realizować się. Ostatnią, ale mającą niezwykłą moc, grupą energii jest, energia duchowa. To właśnie w tym miejscu elementami są inspiracja i kreatywność. Energia duchowa odpowiedzialna jest za osobowość i szczęście.


Energię duchową jest bardzo łatwo wypalić, wystarczy wybuch złości i wówczas cała energia znika. Wystarczy czasem chwilowy wybuch złości, a cały dzień już jesteśmy pozbawieni energii. Być może i Ciebie spotkała taka sytuacja, gdzie na początku dnia coś Cię rozzłościło, a przez resztę dnia już kompletnie nic Ci się nie chciało. Wiem coś o tym, bo takie sytuacje czasem się zdarzają, ulegasz chwili i cała energia po prostu tryska. Jest na to jednak rozwiązanie, należy wówczas podładować baterie. Niekoniecznie podładowanie zwykłych popularnych „paluszków” coś tu pomoże, ale mówię tu o wewnętrznej baterii. Nie trzeba, a nawet nie powinno się podłączać do kontaktu, bo to może być niebezpieczne, jest na to znacznie prostszy i bardziej humanitarny sposób. Czytanie książek z zakresu rozwoju osobistego i słuchanie z tego tematu wykładów, odbudowuję tą energię. W ten sposób zapewniasz sobie dostęp do energii, która pozwala pracować nad osiągnięciem wyznaczonych celów i umożliwia rozwijanie się.

Nie trać nie potrzebie energii, w ten sposób będziesz mieć więcej siły by skupić się na rzeczach właściwych. Umiejętność odcięcia się w niektórych sytuacjach, jest niezwykle pomocnym detalem. To działa w taki sposób jakby wyłączyło się lampkę z kontaktu, w tym momencie, wszystkie negatywne uczucia, po prostu zatrzymują się. Gdy wyuczymy w sobie nawyk wyłączania złych uczuć, to w tym momencie zaczną pojawiać się te pozytywne. Dzięki tej umiejętności, możliwe jest kontrolowanie tego co się dzieje poprzez umysł. Kluczem do oderwania się jest zaprzestanie identyfikowania się z jakąś osobą czy obiektem. Dla przykładu, jeżeli zepsuje Ci się samochód, oderwij się od sytuacji, pomyśl, że to tylko samochód i nie przejmuj się tą sytuacją, nie identyfikuj się z tym samochodem.

Podstawą jest znalezienie harmonii, ponieważ jej brak często jest jedynym powodem, dlaczego coś się nie udaje. Brak harmonii, powoduje wysysanie energii, brak energii zaś jest powodem niemożliwości osiągania wyznaczonych celów. Zadbaj więc o dostarczanie niezbędnej energii duchowej, jednocześnie panuj nad jej niekontrolowanym wyciekiem. Dzięki temu zachowasz w sobie moc twórczą, która da Ci siłę by sprostać napotykanym wyzwaniom . Nauka samego siebie i rozwijanie się, zasili Cię do poruszania się na przód wprost do miejsca jakie sobie wyznaczysz.
Zapisz się aby dostać więcej informacji


Zgadzam się z Polityką Prywatności

1 komentarze:

Maciej pisze...

sam podział jest ok jago opis do mnie nie trafia

Prześlij komentarz