środa, 6 kwietnia 2011

Tak jak "Zaczarowany Ołówek"

Czy ktoś jeszcze pamięta taką bajkę, która nazywała się „Zaczarowany ołówek”. Był w niej chłopczyk, który miał taki magiczny przedmiot, jakim był magiczny ołówek. Po narysowaniu czegoś tym właśnie ołówkiem, stawało się to rzeczywiste. Wielu z nas chciałoby mieć właśnie taki magiczny ołówek, dzięki któremu moglibyśmy narysować i mieć to czego chcemy. Pewnie nieraz taka myśl Ci na myśl przyszła i już układałeś w głowie co byś sobie narysował. Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość, posiadasz taki magiczny przedmiot, może nie działa dosłownie jak w tej bajce, ale ma w sobie niewątpliwą moc. Pewnie nawet o tym nie wiesz, bo skąd skoro prawdopodobnie nigdy nie przetestowałeś tego.


Większość osób tego nie robi i nie wykorzystuje możliwości jakie to daje. Mowa tu o zapisywaniu i planowaniu tego co chce się osiągnąć. Tak właśnie taka mała różnica między pomyśleniem o czymś, a zapisaniem tego w jak najlepszy sposób. “Cele, które nie są zapisane, są tylko życzeniami”. Jeżeli chcesz coś osiągnąć, posiadasz cel, zapisz go. Rozpisz dokładnie jak cel wygląda, co musisz zrobić, co wykorzystać, by go osiągnąć, ile czasu Ci to zajmie. Na temat prawidłowego wyznaczania celu, napisano już wiele książek, więc łatwo można sięgnąć do tych informacji. Ważny jest jednak sam fakt, bo zapisany cel, plan działania działa podobnie jak ten „czarodziejski ołówek”. Nie oznacza to, że z kartki nagle wyłoni się Twój cel, ale dzięki temu zrealizujesz krok po kroku założenia, które są zapisane i Twój cel stanie się rzeczywistością.

Już sama czynność myślenia, i opracowywania planu działania, pobudza zasoby wewnętrznej siły stymulując umysł i daje psychiczną, oraz fizyczną energię. Zdolność opracowania dobrego planu, zanim rozpocznie się jakiekolwiek działanie, jest wyznacznikiem ogólnych zdolności i możliwości. Im lepiej będzie skomponowany plan, tył łatwiej przyjdzie jego zrealizowanie. Każda minuta poświęcona na przygotowanie planu działania pozwala zaoszczędzać aż 10 minut czasu, potrzebnego do zrealizowania tego działania.

Opracowanie planu działania nie jest wcale trudne, wystarczy tylko kartka papieru i długopis, podobnie jak w przypadku wyżej opisanego ołówka. Zadziwiające jest to, jak niewiele osób używa tej techniki, która niewątpliwie przynosi tak wiele korzyści. Planowanie może być bardzo użyteczne w zwiększaniu naszej wydajności, oraz w podnoszeniu jakości wykonywania pracy. Należy tylko usiąść i wypisać wszystko to co należy zrobić, aby przybliżyło to nas do osiągnięcia celu. Takie właśnie zadanie należy wykonać, jeżeli do głowy przyjdzie nam pomysł na coś co chcemy mieć, lub co chcemy zrobić. Jest to niezwykle prosta czynność, ale nie lekceważ tego, bo jeśli nie zapiszesz, to najprawdopodobniej tego nie osiągniesz. Gdyby chłopiec nie narysował ołówkiem tego co wymyślił, nigdy to by się nie urzeczywistniło.

Także uświadom sobie jakim narzędziem dysponujesz mając zaledwie kartkę i długopis. Właśnie jak ten chłopiec, który posiadał tak niepozorny przedmiot jakim jest ołówek, to dokładnie takim niepozornym przedmiotem dla Twoich celów jest zwykła kartka i długopis. Przestań myśleć tylko w kryteriach, że coś byś chciał, ale zacznij to realizować. Przenieś swoje życzenia na papier, skonstruuj dobry plan realizacji działania i wdrażaj go w życie. Tym oto sposobem osiągniesz to co bohater bajki „zaczarowany ołówek”, to co zapiszesz, stanie się rzeczywistością.
Zapisz się aby dostać więcej informacji


Zgadzam się z Polityką Prywatności

4 komentarze:

Kropelka pisze...

Rozczuliłam się, "Zaczarowany ołówek" to był pierwszy "film" na jakim byłam w kinie. Miałam wtedy 6 lat i była to moja wycieczka z przedszkola:)
pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Tego typu artykuły uważam za kompletny idiotyzm, ponieważ ludzie najczęściej wiedzą czego chcą, ale cały problem pojawia się wtedy, gdy trzeba wymyślić jak do tego dojść. Wypisywanie bzdur typu - napisz plan działania - są kompletnie bez sensu bo właśnie nikt nie wie jak taki plan napisać.

Anonimowy pisze...

Napisz swoje cele. Tutaj chodzi o cele, które zapisujesz sobie na kartce i codziennie na nie patrzysz, codziennie przychodzą ci do głowy pomysły, jak taki cel zrealizować, jak go urzeczywistnić czy osiągnąć. Zapisz sobie realny cel, taki jaki uważasz za realny, za taki który możesz osiągnąć, pomimo tego że jeszcze nie wiesz jak. Postaw sobie datę do kiedy. A najlepiej jak napiszesz coś w czasie przeszłym odnosząc się do przyszłości. To tak jakbyś napisał: W grudniu 2011 roku kupiłem sobie 5-letniego mercedesa. Albo coś w tym stylu. Myśl o tym każdego dnia, skąd zdobyć na to pieniądze i jak to osiągnąć. I przekonaj się że to działa. Bajka jak bajka, lecz swój morał ma.

Unknown pisze...

Chodzi o to zeby napisac glownie co bedzie jak juz cel osiagniesz

Prześlij komentarz